1997

Bylo - nebylo. V obci Nesvačilka spolu začali v roce 1997 hrát na kytary Emil Šťastný, Luboš Matuška a Jirka Fiala. Tenkrát jsme hráli většinou u ohně nebo v hospodě.

1998

V roce 1998 jsme hráli po ostatkové pochůzce poprvé s kontrabasem. Tenkrát to byla ještě basa vypůjčená. V červnu pak Luboš koupil basu a z Emila se stal basista. Jirka začal střídat kytaru a kytarové banjo. V této sestavě jsme začali hrát na různých soukromých oslavách. První veřejná akce byl silvestr 1998 a to už se vžíval název MRAK.

1999

V roce 1999 přišel Petr Zmrzlý, tenkrát s kytarou a později začal s banjem. Jirka přidal ke kytaře mandolínu. Další do kapely přišel Petr Gilar (alias Sup), kytarista a harmonikář.

2001

V druhé polovině roku odešel Luboš Matuška a jeho místo obsadil Aleš Dobrovolný. Akcí stále přibývalo a vznikla potřeba pořídit zvukovou aparaturu. Tak se dostal do sestavy, zvukař a tvůrce aparatury Ivan Krejčiřík.

2002

V únoru přivedl Sup Jožu Havelku, který začal hrát s Mrakem na dvanáctistrunnou kytaru, harmoniku a zobcovou flétnu. V průběhu roku odešel Sup a Mrak dostal dnešní podobu.

2003

Na začátku roku v hospodě v Nesvačilce vznikla první demo nahrávka na CD, která slouží k prezentaci skupiny. V březnu pořádá Mrak svůj první country bál v sále nesvačilské hospody. S jarem přibývá akcí a kapela začíná více méně pravidelně účinkovat v pátečních country večerech v restauraci TEXAS - RANCH. V polovině roku zakládá Mrak vlastní webové stránky pro lepší informovanost našich příznivců.

2004

V únoru pořádá Mrak v Žatčanech v orlovně svůj druhý country bál. Na jaře vzniká druhá demo nahrávka na CD. Během roku jsme průběžně obměnili aparaturu za kvalitnější a výkonnější. Další změny nastaly v našem repertoáru, který přežíval ještě z doby kdy se hrálo akusticky, takže zpívali všichni a nebylo prakticky možné uplatnit sóla jednotlivých nástrojů. Nový aparát umožňuje nové aranžmá, takže máme co dohánět. V říjnu odešel z kapely Emil, takže hledáme nového basáka. Do konce roku nám pomohl náš kamarád Milan Strouhal s baskytarou, takže jsme nemuseli odříkat žádnou domluvenou akci. Od začátku roku začne hrát na kontrabas nový člen Mraku - Martin Havelka.

2005

Jak řekli, tak udělali.Od ledna začal fungovat náš novej basák /kterej se extra pro Mrak naučil hrát na basu/.Takže měl v 14.1.2005 dvojitou premiéru, jednak v Mraku a jednak vůbec na kontrabas.Koncem ledna jsme uspořádali už tradiční country bál Mraku - u třetího v pořadí už snad můžeme říkat tradiční.Na country bál se nám podařilo zajistit předtančení dětské skupiny country tanců Simarela, která nám příjemně zpestřila celou akci dvěma předtančeními.Pro diváky jsme vyhlásili pěveckou soutěž - škoda, že se zůčastnili jen dva soutěžící, ale přesto -  láhev fernetu našla svého výherce. Na jaro jsme opravili náš kapelní stan a opatřili ho novou plachtou, která nás spolehlivě chránila při venkovních akcích. Během roku jsme opět zdokonalili aparaturu o věci které ani neumím pojmenovat ale údajně nám hodně pomáhají.

2006

Rok 2006 jsme začali tradičním country bálem v Žatčanech.Tentokrát se nám bohužel nepodařilo dojednat předtančení jako loňský rok.O zpestření programu se postarala skupina Tornádo Brno, která příjemně překvapila - nás každopádně a posluchače doufám také.Opět proběhly soutěže ve zpěvu a hodu kloboukem na věšák. Nakonec i výhry z tomboly si našly svoje nové majitele, nebo naopak. Se začínajícím jarem jsme vymysleli a nakonec uskutečnili společný večer trampské a country hudby, společně se skupinou Staříci a skupinou Tornádo. Během večera jsme se všichni vystřídali na podiu a písničky se hrály od těch starých dobrých trampských až po ty novější country. Myslím, že ti, které nezlákalo pěkné počasí na chalupy a přišli, si tu ,,svou písničku´´ určitě našli. Je neuvěřitelné kolik normálních a seriózních lidí je ochotno se podílet na realizaci takovýchto šílených akcí. Každopádně jim patří náš dík. Bez takových bláznů by totiž takové akce nikdo nepořádal. Podařilo se nám pořídit nový mix-pult, takže jsme posunuli techniku zase o kousek dál.

2007

Nový rok začínáme, bohužel, s dočasnou personální změnou.Aleš  bude pracovně zajíždět do jednoho ze sousedních států, takže nás budete  dočasně vídat jenom ve čtyřech. Přesto uděláme všechno pro to aby to nebylo moc poznat. -- Nakonec všechno dopadlo, jako vždycky, trošku jinak.Aleš nám nechybí, protože ze všeho nakonec sešlo, takže jsme komplet.Hned začátkem roku jsme zplodili už třetí demo nahrávku, přesněji řečeno to bylo 30.12.2006, ale než jsme stačili udělat obal a polep tak už bylo před Coutry bálem 2007.Tam jsme také uvedli demák do života.Country bál, už tradičně v lednu a v Žatčanech v orlovně.Začátek - trocha nervů - nemoc nám skolila zvukaře, takže jsme hledali náhradu - podařilo se a Zdenkovi budiš chvála - zvládl to skvěle. Opět nám hostovalo Tornádo,tentokrát jsme vyzkoušeli malý půlnoční jamsesion - hráli jsme s Tornádem a přizvali jsme i fragment Staříků. No bylo nás na pódiu deset a docela to šlo. Teda nám se to líbilo. Kdo přišel ten se asi dobře bavil,protože po oficiálním ukončení bálu cca ve 03:00hod se hrálo ještě akusticky až do 05:00 hod. Nad jarem se objevil další člověk v kapele.Posílili jsme naše technické zázemí novou silou a to Zbyňkem -  zvukařem, takže máme nadále dva zvukaře a jak doufáme poznáte to hlavně vy - naši příznivci.

wp 20161021 22 56 03 proim000554